OKULUMUZ

Eğitim kurumumuz Oğuzhan TOPCU tarafından 1998 yılında dershane olarak kurulmuştur. 2015-2018 yılları arasında Birebir Temel Lisesi olarak hizmet veren kurumumuz, 2019 yılından itibaren de Oğuzhan Topcu Koleji olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuz, kurulduğundan beri her geçen yıl yeniliklere hızla uyum sağlayarak öğrencilerimize kargaşadan uzak, güvenli ve temiz bir çalışma ortamı sunmuştur. Okulumuzda sınıflarımız, öğrencilerimiz ile bire bir ilgilenebilecek şekilde 8-10 kişilik dizayn edilmiştir. Öğrencilerimize lise eğitimi vermenin yanında, okulumuz dışından gelen öğrencilerimize de YKS ve LGS hazırlık kursu hizmeti de verilmektedir.

OĞUZHAN TOPCU KİMDİR?

28 Temmuz 1975 tarihinde Ankara’da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini tamamlayan Oğuzhan Topcu yüksek öğrenimini de Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirerek tamamladı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli öğretim kurumlarında matematik öğretmeni olarak çalıştı.

Kısa bir süre MEB’de öğretmenlik yaptıktan sonra 1998 tarihinde Özel Birebir Temel Lisesi’ni kurdu. 2019 Şubat ayı itibariyle de Oğuzhan Topcu Koleji olarak eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

Öğretmenlik hayatına 1996 yılında başlayan Oğuzhan Topcu, 23 yıllık tecrübesiyle Oğuzhan Topcu Koleji’nde kurucu – matematik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Oğuzhan Topcu, ÖSYM tarafından yapılan değişiklikleri yakından izleyip inceleyerek bu değişikliklerin öğrencilerin tercihlerine en uygun biçimde yansıtılmasında isabetli ve doğru tercihler yapılmasında oldukça önemli rehberlik hizmetleri de gerçekleştirmektedir.

NEDEN OĞUZHAN TOPCU KOLEJİ

KÖKLÜ BİR GEÇMİŞ

Alanında deneyimli, değişmeyen öğretmen kadromuz ile 22 yıldır geleceğe yön veren bireyler yetiştiriyoruz.

BİREBİR EĞİTİM OLANAĞI

8 kişilik sınıflarımızda, öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yönelik eğitim veriyor; etkili çalışma metotlarını öğrencilerimize aşılıyoruz.

BİREBİR İLETİŞİM SİSTEMİ

Toplamda 105 öğrenciye eğitim verdiğimiz kurumumuzda, her öğrencimizi etkin bir şekilde kontrol ediyor; başarı düzeylerini artırıyoruz.

ÖĞRENCİ MOTİVASYON TOPLANTILARI

Sınava hazırlık dönemi boyunca her hafta, öğrencilerimizin temel motivasyonlarını artırmaya ve kaygılarını engellemeye yönelik toplantılar yapıyor; motivasyon seviyelerini her daim en üst seviyede tutuyoruz.

22 YILLIK BİRİKİM

22 yıllık birikimimizle, kendi rotalarını çizebilen bireyler yetiştiriyor; mezun öğrencilerimize kariyer alanında destek oluyoruz.

MERKEZİ KONUM

Botanik Parkı ve Atakule arasında ulaşımı kolay, merkezi konumumuzla; eğitsel donanımımızı fiziki çevre avantajımızla birleştiriyoruz.